Media o Nas

Kariera na Plus

Prezes, Współwłaściciel
Karyna Velychko
prezes@karieraplus.com
793 238 051
Jesteśmy w trakcie pandemii koronawirusa. Jak Państwa firma radzi sobie w tym trudnym, dla biznesu, czasie?
Kryzys, jaki zapanował na rynku pracy, odczuwają wszyscy. Jednak my jesteśmy niedużą firmą, która dzięki elastycznym metodom zarządzania potrafiła szybko przestawić się na zachodzące zmiany. Koncentrujemy się na naszych pracownikach. To oni są największą oraz najważniejszą wartością naszej firmy. Przed nami nadciągająca fala bezrobocia oraz zwolnień w firmach. My w nasz zespół ciągle inwestujemy.
Wasi pracownicy są już sprawdzeni, cieszą się uznaniem i renomą. Ale nie oznacza to chyba, że macie zamiar spocząć na laurach?
Nasza załoga jest naszą wizytówką. Staramy się stosować wobec naszego zespołu najwyższe standardy. Chcemy, aby czuli się u nas dobrze i chcieli z nami nadal pracować. Dbamy o ich sprawy formalne jak i bytowe. Jest to zauważalne na budowach oraz inwestycjach w które zaangażowani są nasi pracownicy. Zaczynają się więc do nas zgłaszać pracownicy z Polski, którzy chcieliby z nami pracować oraz pracodawcy, którzy chcieliby skorzystać z naszych wskazówek oraz naszych pewnych rozwiązań.
Państwa firma zatrudnia pracowników m.in. z Ukrainy. Ten trend w polskiej i lokalnej gospodarce był coraz popularniejszy.
Na polskim rynku pracy od dłuższego czasu można zauważyć braki ludzkie w pewnych specjalnościach. Pojawili się pracownicy z Ukrainy. Korzystamy z ich usług i umiejętności. Ale staramy się im stworzyć pewne zaplecze, pomóc w codziennych problemach, w aklimatyzacji, stworzyć dobre podstawy i warunki do pracy. To ważne dla nich, ale i dla nas, aby dobrze się u nas czuli. To się przecież przekłada także na poziom usług jakie oferujemy. Nie chcemy, aby pracownicy z Ukrainy borykali się z typowymi dla obcokrajowców problemami. Dlatego zapewniamy im np. mieszkania i pierwszą pomoc w zorganizowaniu się w Szczecinie. Dbamy także o podnoszenie ich profesjonalizmu zawodowego.
W jaki sposób?
Chodzi o zwiększenie umiejętności pracowników, których zatrudniamy. To, naszym zdaniem, już jest zauważalne na rynku – potrzeba ludzi do pracy, ale też coraz bardziej takich, którzy są coraz lepiej wykwalifikowani. Kilku naszych np. elektryków już może się pochwalić pozytywnie zdanymi egzaminami podnoszącymi kwalifikacje. Organizowało je Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP. Oczywiście wszystkie koszty pokryła nasza firma. Staramy się również o podnoszenie umiejętności językowych naszego zespołu.
Jesteście firmą, która realizuje hasła zrównoważonego rozwoju, który jest tak ważny w naszych czasach.
Przedsiębiorcy muszą też zrozumieć, że nie będzie sprawnej gospodarki bez dbałości o środowisko naturalne. Dlatego oprócz względów ekonomicznych, skupiamy się także i na tych aspektach. Znajduje to odzwierciedlenie w naszych małych działaniach i filozofii lean - racjonalnych, ale jednocześnie prostych metodach optymalizacji funkcjonowania firmy, które stosujemy. Ponieważ koncentrujemy się na działaniach, które generują wartość, potrafimy zminimalizować wykorzystanie zasobów, a tym samym kosztów. Mamy małe biuro, często pracujemy zdalnie, poruszamy się małymi, ekologicznymi samochodami lub korzystamy z komunikacji miejskiej. Zbliża się okres letni i już zastanawiamy się np. w jakie butelki z wodą uzbroić naszych pracowników, aby zredukować zużycie plastiku. Zrównoważony rozwój, podnoszenie kwalifikacji, ekologia - w tym kierunku chyba jednak zaczną zmierzać nie tylko wielkie firmy, ale także nieduże.